Szkoła pamięta

przez admin

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Złocieńcu w dniach 23.10-25. 10. brali udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej  – „Szkoła pamięta”

  • Delegacja ze szkoły – uczennice  z klasy V b – Gabrysia Stasiak, Zuzia Popławska i Wiktoria Borowik (pod opieką pani Aleksandry Hennig i pani Aleksandry Kaczmarek) odwiedziły złocieniecki cmentarz. Zapaliły znicze na Mogle Sybiraków oddając w ten sposób hołd Polakom pomordowanym w sowieckich łagrach i w Kazachstanie. Minutą ciszy uczciły pamięć wieloletniego dyrektora szkoły pana Aleksandra Lezlera. Stwierdziły, że: „pozostanie w naszej pamięci jako nieodżałowany dyrektor i wspaniały człowiek”.
  • W zadumie pochyliły głowy nad mogiłami byłych uczniów naszej szkoły.
  • Zapalonymi zniczami uczciły pamięć kombatantów, zasłużonych dla ojczyzny i naszego miasta: pana Jana Kozakiewicza i Stanisława Dawida.

(W czasie lekcji historii i języka polskiego oraz podczas apelu uczniowie zapoznali się z ich dokonaniami).

  • Uczniowie klas V – VIII  (pod opieką pani Marty Gruzel i pani Ireny Bosiackiej) złożyli kwiaty i zapalili znicze przy symbolicznym kamieniu upamiętniającym postać Jana Pióro. Jan Maria Pióro herbu Bończa to doktor medycyny, pułkownik, lekarz Wojska Polskiego, ofiara zbrodni katyńskiej. Odczytano życiorys bohatera, minutą ciszy uczczono jego pamięć.

            Akcję – „Szkoła pamięta” przeprowadzoną w Szkole Podstawowej nr 3 można podsumować słowami pisarza Eliasa Canetti – Istota wspomnień polega na tym, że nic nie przemija.

Uczniowie „trójki” pamiętają…

info: Aleksandra Kaczmarek

zlocieniec.pl

You may also like

Pomorze Zachodnie – portal Informacyjny

LokalnyReporter.pl

Strona wykonana i administrowana przez:
Golden-Media.pl