Strona główna Powiat DrawskiDrawsko Pomorskie Emocje podczas siatkarskiego pojedynku w Drawsku Pomorskim

Emocje podczas siatkarskiego pojedynku w Drawsku Pomorskim

przez admin
Lokalny Reporter

W sobotnie popołudnie siatkarze z UKS Olimpijczyk z Drawska Pomorskiego podejmowali na własnym boisku drużynę Stalpro Błyskawica Szczecin. Drużyna ze Szczecina jest liderem III ligii. Ten mecz był wyjątkowo ważny dla drużyny z Drawska. Podczas ostatniego spotkania w Szczecinie Olimpijczyk przegrał trzy sety w wyjątkowo słabym meczu.

Inaczej było dziś. Drużyna była zgrana, jednak na boisku popełniane były przez siatkarzy błędy. Szczególny problem był z odbiorem silnych zagrywek szczecińskich siatkarzy.

Pierwszy set zakończył się porażką drawskiej drużyny 17:25.

W drugim secie siatkarze ze Szczecina od samego początku wyszli na punktowe prowadzenie. Siatkarze z Drawska próbowali zdobywać cenne punkty, zmniejszając punktową różnicę, jednak zwycięstwo w tym secie należało również do siatkarzy ze stolicy województwa. Drugi set zakończony wynikiem 18:25.

Trzeci set od samego początku należał do gości ze Szczecina. Siatkarze z Drawska zdobywali kolejne punkty i doganiali szczecińskich rywali remisując przez większość tego kilkuminutowego pojedynku w zdobywanych punktach. Ten set wygrali gospodarze zdobywając 25 punktów, a goście zaledwie 18.

Pierwsze minuty czwartego seta to wyrównana gra i zdobywanie kolejnych punktów z małą różnicą punktową na korzyść raz gości, a raz gospodarzy. Ta punktowa przeplatanka nie trwała długo. Goście wyszli na prowadzenie, a drużyna Olimpijczyka nie zdołała już wyrównać punktacji. Ten set zakończył się wynikiem 22:25 na korzyść gości.

Warto dodać, że w tym spotkaniu licznie udział wzięli drawscy kibice. Blisko 150 osób przez trzy sety głośno dopingowało i wspierało siatkarzy Olimpijczyka. Jeden z kibiców, wspierał również swoich ulubieńców przy pomocy bębna. To z pewnością dodawało siły siatkarzom. Jednak w tym spotkaniu lepsi okazali się siatkarze ze Szczecina, pokazując że zasługują na miano lidera ligii.