Strona główna Powiat DrawskiZłocieniec Jarosław Leszczełowski spaceruje z mieszkańcami regionu

Jarosław Leszczełowski spaceruje z mieszkańcami regionu

przez admin
Lokalny Reporter

W sobotę 18 lipca br. odbył się pierwszy z 4 spacerów historycznych ulicami Złocieńca z  Jarosławem Leszczełowskim. Mimo upalnej pogody nie zabrakło licznej grupy miłośników historii naszego miasta

Podczas wędrówki mogliśmy posłuchać ciekawej historii o obiektach zlokalizowanych na złocienieckim rynku (stare kamienice, budynek ratusza, zabytkowy kościół i otaczające go budynki). Kolejny etap wycieczki zaprowadził nas pod wzgórze zamkowe gdzie dowiedzieliśmy się o losach złocienieckiego zamku i jego właścicieli. Następnie powędrowaliśmy na zakończenie dawnej ulicy Okopowej dzisiaj 11 listopada gdzie dowiedzieliśmy się m.in. o nieistniejącym już dzisiaj domu pasterskim, który w swoich ścianach skrywał fragment murów miejskich naszego miasta. Kolejny przystanek to ulica Targowa, tutaj wysłuchaliśmy historii o nieistniejących już budynkach synagogi oraz szkoły powszechnej. Ostatni przystanek miał miejsce na ulicy 5 Marca dawniej ulicy Wąsawskiej zgłębiając m.in. historię Hotelu Falcke oraz Słodkiego Rogu Pomorskiego. Spacer zakończyliśmy na złocienieckim rynku, gdzie uczestnicy spaceru otrzymali bezpłatnie przewodnik historyczny i mieli okazję uzyskać autograf od autora. Już za tydzień 25 lipca (sobota) zapraszamy na kolejną wędrówkę „Śladami włókiennictwa” spotykamy się o godz. 16:00 na ulicy Staszica, obok mostu na rzece Drawie.

Wędrówki historyczne realizowane są w ramach  operacji pn. Złocieniec – historia, ciekawostki, legendy – promocja dziedzictwa historycznego poprzez realizację działań promocyjnych mającej na celu promocję obszaru LSR poprzez podjęcie działań zmierzających do upowszechniania historii, ciekawostek i legend Złocieńca współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach podziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020, za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim”.

You may also like

Pomorze Zachodnie – portal Informacyjny

LokalnyReporter.pl

Strona wykonana i administrowana przez:
Golden-Media.pl