Strona główna Powiat DrawskiDrawsko Pomorskie Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin KWF 2021

Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin KWF 2021

przez admin

W dniach 23-24.09.2021 r. odbyły się w Świnoujściu Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin KWF, które objęła swoim patronatem Ambasada Japonii.

Wystartowało w nich 390 zawodników z 18 państw.  MUKS OYAMA w Drawsku Pom. reprezentowali Sensei Karol Korczyński (sędzia), Sensei Andrzej Tylka (trener) oraz dwóch wspaniałych zawodników senpai Jakub Kopysiewicz i senpai Kacper Latusek.

W pierwszym dniu zawodów starowali zawodnicy w kategoriach młodzieżowych do 17 r.ż., natomiast drugi dzień zawodów to rywalizacja seniorów. Kategoria naszych zawodników była zdominowana przez zawodników zza wschodniej granicy, w której znalazło się 14 startujących. Pierwszym startującym zawodnikiem naszego klubu  był Jakub, który po bardzo dramatycznym, wyrównanym pojedynku ( przy remisie 2:2 sędziów bocznych) przegrał swoją walkę z zawodnikiem z Ukrainy po wskazaniu sędziego głównego maty. Zaprezentował się on jednak bardzo dobrze w swoim debiucie na tak ważnej imprezie. Kacper Latusek, który startował, także w kategorii Jakuba (młodzik -50 kg) po trzech walkach doszedł do finału tej kategorii, gdzie spotkał się z kolejnym zawodnikiem z Ukrainy. Po bardzo emocjonującym pojedynku musiał uznać wyższość przeciwnika, zdobywając tym samym srebrny medal Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin  w swoim debiutanckim starcie w tak prestiżowym turnieju.

Trzeba zaznaczyć, że przygotowania naszych zawodników do Mistrzostw Europy trwały od początku wakacji. Uczestniczyli oni w obozach i zgrupowaniach sportowych przygotowujących do startu, treningach odbywających się w czasie wakacji, a w ostatnim okresie brali udział w specjalistycznych treningach wyjazdowych do Koszalina, w których uczestniczyli zawodnicy z województwa zachodniopomorskiego.

Gratulujemy obu zawodnikom wspaniałego, walecznego charakteru, który cechuje hart ducha, chęć podejmowania wyzwań, walka nie tylko z przeciwnikiem, ale także ze swoimi słabościami i kontuzjami, które trapiły nas w czasie długich trzymiesięcznych przygotowań. Dziękujemy rodzicom za zaufanie i wspieranie naszych wysiłków. Dziękujemy za wsparcie finansowe samorządom Gminie Drawsko Pom., Powiatowi Drawskiemu oraz sponsorom Intermarche Piotr Płażalski, Nadleśnictwo Drawsko Pom., Nadleśnictwo Świerczyna. Przed nami kolejne wyzwania, o których powiemy już wkrótce.  OSU

Może Cię rownież zainteresować

Pomorze Zachodnie – portal Informacyjny

LokalnyReporter.pl