Strona główna Powiat DrawskiCzaplinek Klub Piłki Siatkowej z Czaplinka podsumowuje rok

Klub Piłki Siatkowej z Czaplinka podsumowuje rok

przez admin

Rok 2021 dobiega końca, więc to najlepsza okazja na podsumowanie i krótkie przypomnienie tego co się wydarzyło w naszym klubie przez ostatnie 12 miesięcy.

            W sezonie 2020/2021 nasze zespoły uczestniczyły w rozgrywkach ligowych we wszystkich kategoriach młodzieżowych, mini siatkówce oraz III lidze kobiet.

            Drużyna młodziczek zakończyła ten sezon na 10 miejscu w tabeli. Zespół juniorek awansował do finału wojewódzkiego, w którym mierzył się z drużynami z Polic, Koszalina, Gryfic oraz Szczecina. W nim zajęliśmy 5. miejsce. Warto nadmienić, że byliśmy gospodarzem pierwszego turnieju finałowego o mistrzostwo województwa w kategorii juniorek, który został rozegrany 6 lutego 2021 r. na hali widowiskowo-sportowej w Czaplinku. Drużyna seniorek zakończyła debiutancki sezon 2020/2021 w III lidze kobiet na 4. miejscu w tabeli.

            Niewątpliwie największy sukces w roku 2021 osiągnęły nasze kadetki, które zostały wicemistrzem województwa zachodniopomorskiego awansując tym samym do turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski, który rozegraliśmy w Ostrowcu Świętokrzyskim. W nim rywalizowaliśmy z drużynami Energa MKS SMS Kalisz oraz MUKS PASEK Będzin, zaś w meczu o 5. miejsce z zespołem UMKS MIKRO Ełk, z którym przegraliśmy plasując się ostatecznie na 6. miejscu w turnieju.

            13 marca 2021 r. nasze najmłodsze siatkarki na hali widowiskowo-sportowej w Czaplinku rozegrały eliminacje wojewódzkie w ramach Zachodniopomorskiego Kinder + SPORT 2021 w kategorii dwójek. 9 maja 2021 r. w Gryficach rywalizowaliśmy w półfinale wojewódzkim w kategorii mini siatkówki. Nasz zespół zakończył rozgrywki na 4. miejscu.

            Na początku maja 2021 r. rywalizowaliśmy w wirtualnym meczu charytatywnym z zaprzyjaźnionym klubem UKS Olimpijczyk Drawsko Pomorskie, podczas którego zbieraliśmy pieniądze dla bliźniaczek Natalii i Julii. Ponadto w maju nasz prezes i trener Krzysztof Rosiak został wybrany do zarządu Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej na kadencję 2021-2025. W czerwcu 2021 r. II trener w naszym klubie Szymon Dawidowicz zdał egzamin potwierdzający posiadanie wiedzy z zakresu piłki siatkowej i halowej, co uprawnia go do używania tytułu: Trener piłki siatkowej siatkowej PZPS. Dzięki temu Szymon uzyskał prawo do prowadzenia zespołów w ramach systemu rozgrywek PZPS, PLS S.A. i WZPS.

            Po zakończeniu halowego sezonu 2020/2021 uczestniczyliśmy w rozgrywkach piłki siatkowej plażowej. W czerwcowym Grand Prix Szczecina w kategorii kadetka/juniorka 3. miejsce zajęła para Kuzio/Waszajło M., 4. miejsce para Sobala/Gabryś, a para Waszajło R./Kaczir uplasowała się na pozycjach 5-6. W młodziczce na 3. miejscu zawody ukończyła para Zalewska/Michaliszyn, miejsca 5-6 zajęła para Uszakiewicz/Swędzikiewicz, a pozostałe duety Kliszczak/Wojtczak, Gajewska A./Gajewska L. oraz Nowacka/Rylik ukończyły turniej na dalszych miejscach 7-12. Ponadto zawodniczki naszego klubu Wiktoria Sobala i Aleksandra Gabryś zajęły 2. miejsce w Licealiadzie dziewcząt, którą rozegrano w Kołobrzegu.

            W dniach 19-20 czerwca 2021 r. uczestniczyliśmy w rozgrywanych w Kołobrzegu mistrzostwach województwa zachodniopomorskiego w siatkówce plażowej dziewcząt. W turnieju tym wystartowało 9 naszych par (5 w kat. młodziczek, 3 w kat. juniorek oraz 1 w kat. kadetek). Wśród młodziczek najlepiej zaprezentowała się para Uszakiewicz/Swędzikiewicz, która w spotkaniu o ćwierćfinał musiała w trakcie gry poddać mecz ze względów zdrowotnych. Pozostałe pary zakończyły rozgrywki na pierwszej lub drugiej rundzie. Zdecydowanie lepiej poszło naszym juniorkom. Para Kuzio/Waszajło M. oraz Sobala/Gabryś walczyły o najlepszą czwórkę turnieju. Niestety naszym dziewczynom nie udało się awansować do półfinałów. W kategorii kadetek nasz klub reprezentowała para Kuzio Patrycja/Waszajło Maja, która była bardzo blisko awansu do strefy medalowej przegrywając decydujący mecz w tie-breaku.

            W miesiącach letnich wraz z Urzędem Miejskim w Czaplinku oraz Czaplineckim Ośrodkiem Kultury zorganizowaliśmy Otwarte Mistrzostwa Czaplinka o Puchar Burmistrza w siatkówce plażowej. 17 lipca na plaży miejskiej w Czaplinku rywalizowały między sobą panie, a zwyciężyła para Solarek/Kozak z Czaplinka. 21 sierpnia w kategorii mężczyzn najlepsza okazała się para Frąckowski/Szawioło ze Szczecinka. W obu turniejach rywalizacja stała na wysokim poziomie, a w każdym z nich uczestniczyło po 8 par zawodników/zawodniczek.

            W sezonie 2021/2022 przystąpiliśmy do rozgrywek w kategorii juniorek oraz w III lidze kobiet, zaś w przyszłym roku będziemy również rywalizować w rozgrywkach mini siatkówki. W wojewódzkiej lidze juniorek występują 2 nasze zespoły. KPS Czaplinek I zajmuje obecnie 2. miejsce, zaś druga drużyna 5. miejsce w tabeli. W rywalizacji seniorek plasujemy się aktualnie na 5. miejscu w tabeli.

            W grudniu 2021 r. zorganizowaliśmy akcję charytatywną „Sportowa paczka gramy-pomagamy”, której celem była pomoc potrzebującym, których losy życiowe sprawiły, że znaleźli się w trudnej sytuacji. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy nawet w najmniejszym stopniu wsparli naszą akcję. Szczególnie dziękujemy firmie Krzemień s.c. za pomoc w organizacji transportu, Paniom Oldze Sielatyckiej i Elżbiecie Rolce za pomoc w przygotowaniu rzeczy do transportu, Karolinie Stróżyk i Patrycji Kuzio za pomoc w spakowaniu i przekazaniu zebranych darów oraz Pani Agnieszki Chrościckiej za pomoc w koordynowaniu całej akcji.

            Podsumowując, rok 2021 możemy zaliczyć do udanych zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Jednakże wszystko co udało Nam się wypracować i osiągnąć przez ostatni rok, nie byłoby możliwe bez wsparcia, pomocy naszych sponsorów i partnerów, do grona których należą:

– Gmina Czaplinek,

– Rimaster Poland Sp. z o.o. – Iwona Uszakiewicz,

– Usługi Pielęgniarskie Czaplinek – Kazimiera Tomczak,

– Sklep Grene ALWA-BIS Czaplinek – Paweł i Marcin Swędzikiewicz,

– STALEX Czaplinek – Radosław Dawidowicz,

– SeeHotel Amtshof – Stefan Wocher,

– TRANSBUS Czaplinek – Stanisław Woroń,

– Referat Sportu i Rekreacji w Czaplinku,

– Sklep internetowy Ciekawe Rzeczy – Wojciech Dawidowicz,

– Wabi Market Czaplinek – Piotr Wawrzyńczak,

– Lokalny Reporter – Marcin Łukasz,

– Usługi Transportowe Leszek-Trans – Leszek Struszka,

– Miody z własnej pasieki – Iwona i Andrzej Pokorscy,

– Świat Pościeli – Ewa Lutyńska,

– Drogeria Alicja – Alicja Górniak,

– Pizzeria Trójka – Mariusz Stefańczyk,

– Lody Bahamas – Syntia Symukowicz,

– Bar Czaplinianka – Inga i Piotr Rodziewicz,

– Nowa Pizzeria – Janina Anna Szpakowska,

– Bar Angry John – Jan i Anna Troccy,

– Usługi Fryzjerskie – Anna i Stanisław Oleszkiewicz,

– Usługi Gastronomiczne – Wojciech Kusa,

– Czaplinecki Ośrodek Kultury,

– Stowarzyszenie Pro Body Fitness,

– Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej.

            Dziękujemy za to, że byliście z Nami i wspieraliście Nas w tym 2021 roku !

            Osobne słowa podziękowania kierujemy do wszystkich naszych zawodniczek za dostarczone emocje, sportową postawę, walkę do końca, bardzo dobrą grę, pokazany charakter, zaangażowanie we wszystkich rozgrywkach w 2021 roku oraz wykonaną ciężką pracę na treningach. Ponadto dziękujemy trenerom: Krzysztofowi Rosiakowi oraz Szymonowi Dawidowiczowi za poświęcony czas, przeprowadzone godziny treningów, analiz meczowych, przekazaną wiedzę i doświadczenie, które zaprocentowały bardzo dobrym wynikiem sportowym w tym mijającym roku.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Łukasz Smoleński – kierownik Klubu Piłki Siatkowej Czaplinek

You may also like

Pomorze Zachodnie – portal Informacyjny

LokalnyReporter.pl

Strona wykonana i administrowana przez:
Golden-Media.pl