Strona główna Powiat DrawskiCzaplinek Drużyna juniorek KPS Czaplinek na turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski

Drużyna juniorek KPS Czaplinek na turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski

przez admin

W dniach 17-20 lutego 2022 r. w Świdniku odbył się turniej ćwierćfinałowy grupy 3 mistrzostw Polski juniorek w siatkówce. Dzięki zajęciu 3. miejsca w finałach mistrzostw województwa zachodniopomorskiego awans na te zawody uzyskała drużyna juniorek KPS Czaplinek trenera Krzysztofa Rosiaka w składzie: Aleksandra Gabryś, Aleksandra Kaczir, Beata Kalka, Patrycja Kuzio (kapitan), Daria Michaliszyn, Lidia Michaliszyn, Maja Waszajło, Roksana Waszajło (libero), Zuzanna Zalewska. Niestety z przyczyn zdrowotnych w turnieju nie mogły zagrać Justyna Babiak oraz Katarzyna Babiak.

W swojej podgrupie rywalizowaliśmy z Eneą Energetykiem Poznań oraz Akademią Siatkówki AZS AWF I Wrocław, zaś w drugiej podgrupie grały między sobą MKS Avia Świdnik (gospodarz), UKS SMS Wybicki Kielce i JKS SMS Jastrzębie Zdrój.

W piątek 18 lutego rozegraliśmy dwa mecze grupowe. W pierwszym z nich mierzyliśmy się z drużyną z Wrocławia, z którą przegraliśmy 0:3 (15-25, 16-25, 9-25). W drugim zagraliśmy z zespołem z Poznania. Spotkanie od początku do końca zostało całkowicie zdominowane przez doświadczony zespół rywalek, który nie pozwolił na zbyt wiele naszej drużynie, o czym świadczą wyniki poszczególnych setów. Mecz przegrywamy wyraźnie 0:3 (9-25, 7-25, 5-25).

W sobotę 19 lutego zagraliśmy mecz o 5. miejsce w turnieju z drużyną JKS SMS Jastrzębie Zdrój. Niestety to spotkanie przegrywamy 1:3 (27-25, 12-25, 16-25, 18-25). Warto podkreślić, że to był najlepszy mecz w wykonaniu naszej drużyny na tych zawodach. Dziewczyny dzielnie walczyły o zwycięstwo do samego końca.

W turnieju ćwierćfinałowym zajmujemy ostatecznie 6. miejsce. Do półfinałów Mistrzostw Polski awans uzyskały: Enea Energetyk Poznań oraz Akademia Siatkówki AZS AWF I Wrocław. Pomimo trzech odniesionych porażek z bardziej doświadczonymi zespołami należą się wielkie gratulacje i słowa uznania dla całej drużyny za dostarczone emocje, walkę do końca, pokazany charakter, zaangażowanie. Już sam udział w turnieju rangi ogólnopolskiej należy traktować jako duże osiągnięcie i wyróżnienie dla naszego klubu. Doświadczenie zdobyte na tych zawodach na pewno zaprocentuje w przyszłości.

            Składamy serdeczne podziękowania sponsorom: Burmistrzowi Czaplinka Panu Marcinowi Naruszewiczowi, Panu Sebastianowi Żukowskiemu – firma Orskov Foods S.A. oraz Panu Stanisławowi Woroniowi – firma TRANS-BUS Czaplinek, dzięki którym możliwy był wyjazd naszego zespołu na ten turniej. Ponadto udział w tych zawodach był zrealizowany dzięki dotacji otrzymanej w wyniku otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy Czaplinek przez organizacje pozarządowe w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z turnieju, którą można znaleźć na profilu naszego klubu na portalu Facebook dostępnym pod adresem https://www.facebook.com/kpsczaplinek. Ponadto zachęcamy do śledzenia tego profilu. Znajdują się na m.in. bieżące informacje z życia klubu, zapowiedzi meczowe oraz relacje oraz skróty ze spotkań ligowych.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Łukasz Smoleński – kierownik Klubu Piłki Siatkowej Czaplinek

Może Cię rownież zainteresować

Pomorze Zachodnie – portal Informacyjny

LokalnyReporter.pl