Strona główna Powiat DrawskiCzaplinek Lech Czaplinek – podsumowanie ostatnich sportowych wydarzeń

Lech Czaplinek – podsumowanie ostatnich sportowych wydarzeń

przez admin

W kwietniu kolejne mecze ligowe w sezonie 2021/2022 rozegrały drużyny seniorów oraz juniorów starszych Lecha Czaplinek, zaś pierwsze spotkania o punkty zagrały również zespoły trampkarzy oraz oldbojów.

SENIORZY

2 kwietnia w 19. kolejce rozgrywek mierzyliśmy się na stadionie miejskim w Czaplinku z zespołem Błękitnych Pomierzyn, z którym wygraliśmy 5:0 po dwóch bramkach Mateusza Pawłowskiego oraz po jednej Piotra Kibitlewskiego, Bartłomieja Woźniaka oraz Adriana Kuzio. W tym meczu wystąpiliśmy w następującym składzie: Urkiel (76′ Tomaszewicz) – Nowacki, Woźniak, Kuzio, Groździej (46′ Sobol) – Krasoń, Kibitlewski Piotr (74′ Gortych), Szafarz, Pawłowski (70′ Kubiak) – Szpakowski, Stróżyk.                                         

10 kwietnia na stadionie miejskim w Człopie rozegraliśmy spotkanie 20. kolejki ligowej z miejscową drużyną Korony Człopa. Mecz kończy się zwycięstwem naszego zespołu 3:0 po dwóch bramkach Macieja Górniaka (w tym jedna z rzutu karnego) oraz po jednej Patryka Kowalczyka, a zagraliśmy w nim w zestawieniu: Urkiel – Krasoń, Woźniak, Kuzio, Groździej – Stróżyk (46′ Kubiak), Kibitlewski Piotr, Szafarz, Kowalczyk (73′ Gortych) – Szpakowski, Górniak.                                                                                                       

Kolejny mecz ligowy ponownie rozegraliśmy na wyjeździe. Na stadionie miejskim w Reczu 16 kwietnia w spotkaniu 21. kolejki mierzyliśmy się z zespołem Iskry Pomień. Po bramkach Mateusza Pawłowskiego oraz Macieja Górniaka z rzutu karnego zwyciężamy 2:1 występując w następującym składzie: Urkiel – Kibitlewski Paweł, Woźniak, Kuzio, Krasoń – Kubiak (46′ Kozak), Szafarz (90′ Guba), Górniak, Pawłowski – Kowalczyk (78′ Simiński), Szpakowski (60′ Gortych).                                                                                                              

23 kwietnia na stadionie miejskim w Czaplinku w meczu 22. kolejki podejmowaliśmy drużynę Orła Bierzwnik, z którą wygraliśmy pewnie 5:0 po czterech bramkach Macieja Górniaka oraz po jednej Bartłomieja Woźniaka z rzutu karnego. W tym spotkaniu zagraliśmy w następującym zestawieniu: Tomaszewicz – Sobol (33′ Gortych), Groździej, Woźniak, Krasoń – Pawłowski, Szafarz, Kibitlewski Piotr (85′ Storczyk), Kubiak (66′ Simiński) – Górniak, Szpakowski.                                                                                                                     

W ostatnim dniu kwietnia zmierzyliśmy się na wyjeździe w meczu 23. kolejki z drużyną Sarmaty Dobra, z którą wygraliśmy 4:0 po bramkach Mateusza Pawłowskiego, Bartłomieja Woźniaka, Macieja Górniaka i Kacpra Szpakowskiego. Graliśmy w następującym składzie: Urkiel – Groździej, Woźniak, Kuzio, Krasoń – Kowalczyk (90′ Gortych), Kibitlewski Piotr, Szafarz, Pawłowski – Górniak, Szpakowski. W następnym meczu zaplanowanym na 7 maja zmierzymy się na stadionie miejskim w Czaplinku z Gavią Choszczno.                                                                                                                                     

Po dwudziestu trzech rozegranych spotkaniach zespół seniorów zajmuje 4. miejsce w zachodniopomorskiej klasie okręgowej grupa 4 z dorobkiem 45 punktów (13 zwycięstw, 6 remisów, 4 porażki) i bilansem bramkowym 53:28.                                                                                

Wartym podkreślenia i docenienia jest fakt, że nasza drużyna nie przegrała jeszcze spotkania w rundzie wiosennej. Zwyciężyliśmy w siedmiu meczach (w tym walkowerem z Drawą Drawno, która wycofała się z rozgrywek) i zanotowaliśmy jeden remis, tracąc jak na razie tylko jedną bramkę. Ponadto uwzględniając rundę jesienną, jesteśmy niepokonani od dziesięciu spotkań o punkty. Gratulujemy i życzymy podtrzymania tej passy jak najdłużej !

TRAMPKARZE                                                                                                                Drużyna trampkarzy prowadzona przez trenera Dariusza Łacnego rozegrała w kwietniu ostatni mecz towarzyski oraz pierwsze spotkania ligowe w rundzie wiosennej sezonu 2021/2022. 5 kwietnia na stadionie miejskim w Ińsku pokonaliśmy w sparingu Inę Ińsko 6:3. Po dwie bramki strzelili Sebastian Gawroński i Dawid Rutkowski, zaś po jednej Ksawery Kraska i Piotr Hopa. 9 kwietnia na euroboisku w Łobzie w meczu 9. kolejki mierzyliśmy się ze Światowidem 63 Łobez. Po dwie bramki ponownie zdobyli Dawid Rutkowski i Sebastian Gawroński, dzięki czemu wygraliśmy 4:1. 14 kwietnia w zaległym meczu 8. kolejki ligowej podejmowaliśmy na stadionie miejskim w Czaplinku drużynę Sparty Węgorzyno, z którą również zwyciężyliśmy w stosunku 4:1 po bramkach Dawida Rutkowskiego, Piotra Hopy, Ksawerego Kraski oraz Szymona Chrzanowskiego. Ostatni kwietniowy mecz również rozegraliśmy na własnym stadionie. 23 kwietnia w spotkaniu 10. kolejki rozgrywek graliśmy z zespołem Orła Łubowo, z którym wygraliśmy 5:1. Bramki strzelili Kacper Babiak, Piotr Laskowski, Dominik Ziarnek, Dawid Rutkowski oraz jeden gol został zaliczony jako samobójczy. W kolejny meczu ligowym zaplanowanym na 7 maja będziemy rywalizować na stadionie w Czaplinku z Akademią Piłkarską Drawsko Pomorskie.                                        

Wartym podkreślenia jest fakt, iż drużyna trampkarzy zwyciężyła do tej pory we wszystkich spotkaniach ligowych w sezonie 2021/2022 i zajmuje zasłużone 1. miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów i bilansem bramkowym 47:8. Gratulujemy naszym młodym zawodnikom i życzymy powodzenia w kolejnych meczach !

JUNIORZY STARSI                                                                                                         

Drużyna juniorów starszych trenera Krzysztofa Bołdysza rozegrała w kwietniu 3 mecze ligowe rundy wiosennej sezonu 2021/2022. 3 kwietnia w spotkaniu 2. kolejki mierzyliśmy się na wyjeździe z Koroną Człopa. Po bramkach Cypriana Kozaka, Mateusza Baranowskiego, Filipa Smugi oraz golu samobójczym wygraliśmy 4:1. 9 kwietnia w kolejnym meczu o punkty   podejmowaliśmy na stadionie miejskim w Czaplinku zespół Sokoła Karlino. Pomimo prowadzenia 1:0 po bramce Mateusza Baranowskiego, ostatecznie przegrywamy 1:5. 23 kwietnia na stadionie miejskim w Świdwinie mierzyliśmy się w spotkaniu 4. kolejki ze Spójnią Świdwin, z którą niestety przegraliśmy 0:4. W następnym meczu ligowym zaplanowanym na 7 maja zmierzymy się na boisku w Karsiborze z Santosem Kłębowiec.                                                                                                                                    

Po czterech rozegranych spotkaniach nasi juniorzy z dorobkiem 6 punktów (2 zwycięstwa i 2 porażki) i bilansem bramkowym 12:10 plasują się na 3. miejscu w tabeli.

OLDBOJE

W kwietniu pierwsze mecze ligowe w rundzie wiosennej zagrała drużyna oldbojów Lecha występująca w I lidze PLO. 2 kwietnia w spotkaniu 14. kolejki na stadionie w Czaplinku mierzyliśmy się z Amatorem Kołobrzeg, z którym przegraliśmy 1:3. Jedyną bramkę dla naszego zespołu strzelił Krzysztof Bołdysz. 23 kwietnia w kolejnym meczu ligowym w ramach 16. kolejki graliśmy na wyjeździe z Gryfem Kamień Pomorski. Pomimo strzelonych trzech bramek przez Krzysztofa Panka, Sławomira Kubiaka oraz Janusza Sobali ulegamy rywalom 3:6. W ostatnim dniu kwietnia zmierzyliśmy się na naszym stadionie w meczu 17. kolejki z drużyną Olimpu Złocieniec, z którą zremisowaliśmy 1:1 po bramce Krzysztofa Bołdysza. W następnym spotkaniu zaplanowanym na 3 maja zmierzymy się ze Spartą Gryfice.                                                                                                                                

Po piętnastu rozegranych spotkaniach oldboje z dorobkiem 15 punktów (4 zwycięstwa, 3 remisy i 8 porażek) i bilansem bramkowym 27:48 plasują się na 9. miejscu w tabeli.                                                                                                                                                    

W kwietniu, poza meczami piłkarskimi, miały miejsce również inne wydarzenia dla naszego klubu. W przerwie meczu z Błękitnymi Pomierzyn członkowie nowego Zarządu wręczyli dla osób wchodzących w skład poprzedniego Zarządu, tj. Wojciecha Paulińskiego, Kamila Lutyńskiego, Zbigniewa Florczaka oraz Ryszarda Handla okolicznościowe statuetki w ramach podziękowań za dotychczasową, długoletnią i owocną pracę na rzecz rozwoju Lecha Czaplinek. Ponadto z największą przyjemnością informujemy, że w kwietniu nasz klub oraz trenerzy: Piotr Kibitlewski i Dariusz Łacny otrzymali okolicznościowe statuetki i dyplomy za zwycięstwo w etapie powiatowym 29. Plebiscytu Sportowego Głosu Dziennika Pomorza.

Warto również wspomnieć o tym, że w ramach zacieśniania współpracy z Akademią Piłkarską Czaplinek podczas meczów ligowych z Błękitnymi Pomierzyn oraz Orłem Bierzwnik zawodników na murawę stadionu miejskiego w Czaplinku wyprowadzali młodzi piłkarze z tejże Akademii. Również podczas wspomnianych wyżej spotkań nie była prowadzona tradycyjna sprzedaż biletów. Zamiast tego kibice mogli wrzucić do puszki dobrowolną wpłatę bądź zakupić pyszne jedzenie, z których dochód zostanie przeznaczony na rzecz bieżącej działalności klubu. W związku z powyższym chcieliśmy serdecznie podziękować każdemu kibicowi z osobna za wsparcie finansowe naszego Lecha !                                                                      

Zapraszamy wszystkich naszych kibiców oraz sympatyków do śledzenia profili klubu na portalach: Facebook pod adresem https://www.facebook.com/LechCzaplinekk oraz YouTube pod adresem https://www.youtube.com/channel/UCVSPSUAIxx8xO3Y4FtONIDg. Znajdują się na nich m.in. bieżące informacje z życia klubu, zapowiedzi meczy, skróty ze spotkań ligowych itd.

Łukasz Smoleński, sekretarz LKS Lech Czaplinek

You may also like

Pomorze Zachodnie – portal Informacyjny

LokalnyReporter.pl

Strona wykonana i administrowana przez:
Golden-Media.pl