
Dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim zostało zorganizowane spotkanie, którego celem było omówienie możliwości używania przez Policjantów specjalistycznej aplikacji SIRON. W spotkaniu udział wzięła kadra zarządzająca KPP w Drawsku Pomorskim na czele z insp. Norbertem Gorzyńskim oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Drawsku, Grupy Medycznej Drawsko oraz jednostki OSP Zagozd.
W trakcie spotkania przeprowadzono analizę możliwości systemu pod kątem prowadzonych przez Policję poszukiwań. System ma możliwość wspierania sztabu dowodzenia akcją w zakresie kierowania działaniami poszukiwawczo ratowniczymi.
Wstępem do pozyskania możliwości użytkowania aplikacji SIRON było podpisanie w ubiegłym roku porozumienia pomiędzy Komendantem Powiatowym Policji w Drawsku Pomorski insp. Norbertem Gorzyńskim, a prezesem Stowarzyszenia Grupa Medyczna Drawsko Michałem Walkiewiczem. Porozumienie to pozwoliło na rozpoczęcie działań związanych z pozyskaniem aplikacji i rozwojem tej tematyki na naszym obszarze.




