Strona główna Powiat DrawskiDrawsko Pomorskie Zmiana pokoleniowa w Drawie Drawsko

Zmiana pokoleniowa w Drawie Drawsko

przez admin1

Takiej zmiany w klubie piłkarskim Drawa Drawsko Pomorskie dawno nie było. Z graniem w barwach Drawy pożegnali się doświadczeni zawodnicy, a w ich miejsce weszli młodzi piłkarze. Dziś w Ińsku pierwszy mecz zespołu z Drawska Pomorskiego, a kibice zastanawiają się czy tak młoda kadra poradzi sobie w ligowych rozgrywkach. Klub nie miał wyjścia, musiał postawić na młody skład, gdyż starsi zawodnicy zrezygnowali z gry lub zmienili klubowe barwy.

Jakie zmiany w tym sezonie w drawskim klubie?

W kadrze Drawy jest 24 zawodników, w tym 13 młodzieżowców. Średnia wieku w zespole to zaledwie 22 lata.

Odejścia:

Wiktor Zieliński – po półrocznym wypożyczeniu w naszym klubie wraca do Błękitnych Pomierzyn. W rundzie jesiennej strzelił 2 bramki i zanotował 1 asystę.

Wojciech Witoń – najlepszy strzelec naszego zespołu i drugi najlepszy w lidze z 12 bramkami i 5 asystami na koncie przechodzi do Sparty Węgorzyno na zasadzie transferu definitywnego.

Rafał Żuk – zawodnik oraz były trener, który był z nami od początku i wprowadził nasz zespół z B klasy do okręgówki. „Żunia” zdecydował, że od rundy wiosennej będzie reprezentować barwy Sokoła Suliszewo.

Wojciech Kozak – lewy obrońca/skrzydłowy, który pół roku temu na zasadzie transferu definitywnego przeszedł do nas. Na jesień udało mu się zdobyć 1 bramkę i 1 asystę. Na wiosnę zagra w Sokole Suliszewo na zasadzie półrocznego wypożyczenia.

Jacek Szczerba – w rundzie jesiennej zagrał dla nas 5 niecałych meczów i również zdecydował się przejść do Sokoła Suliszewo na półroczne wypożyczenie. Na koncie ma 1 bramkę i 1 asystę.

Dominik Tkacz – nasz wychowanek, młodzieżowiec oraz filar obrony został wypożyczony do końca sezonu i zagra dla Calisii Kalisz Pomorski. Niestety jak większość wie „Domel” nabawił się urazu szczęki i może nie zagrać nawet do 3 miesięcy. Dużo zdrówka!

Szymon Wyrzykowski – zostaje w Błękitnych Ostrowice do końca sezonu. Wypożyczenie zostało przedłużone o kolejne pół roku.

Robert Bolek – grał dla naszej drużyny tylko pół roku, w tym rozegrał 12 meczów. Na zasadzie transferu definitywnego „Bolo” przenosi się do Sparty Węgorzyno.

Mateusz Jureczko – to już nasz były grający trener, który był z nami rok. Jako zawodnik strzelił 1 bramkę, a jako trener z drużyną w lidze zaliczył 7 zwycięstw, 1 remis, 6 porażek i 7 miejsce. W Pucharze Polski ZZPN z młodą drużyną awansował do 4 rundy. Aktualnie bez klubu.

Tomasz Walkiewicz – były prezes, mocny fizycznie zawodnik i bomba w lewej nodze – z tego możemy najbardziej zapamiętać „Walka”. Drugi najlepszy strzelec naszej drużyny z 5 bramkami i 4 asystami nie będzie kontynuował gry dla naszego zespołu. Aktualnie bez klubu.

Wojciech Terlecki – to nasz trzeci najlepszy strzelec w tym sezonie – 3 bramki. Na początku sezonu nie mógł być z nami na meczach, ale później to odrobił i pomagał jak tylko mógł. Koniec końców „Terlek” w rundzie wiosennej jednak nie będzie kontynuował gry z nami i aktualnie jest bez klubu.

Kamil Sobol – rundę jesienną zakończył z 2 asystami. „Sobi” to zawodnik, który może zagrać na każdej pozycji. Niestety dla naszej drużyny już nie zagra i na dzień dzisiejszy zostaje bez klubu.

Przyjścia:

Ernest Marcinkowski – to doświadczony zawodnik, który wraca do Drawy i będzie z nami w tej ciężkiej sytuacji. Ernest przechodzi do nas z Sokoła Suliszewo na zasadzie transferu definitywnego.

Oliwier Kowalik – to młodzieżowiec, który do tej pory reprezentował barwy Sokoła Suliszewo. Na zasadzie półrocznego wypożyczenia zagra z nami i będzie grał zarówno w juniorach, jak i w seniorach.

Może Cię rownież zainteresować

Pomorze Zachodnie – portal Informacyjny

LokalnyReporter.pl