Strona główna Powiat ŚwidwińskiPołczyn Zdrój Nowe mieszkania w Połczynie Zdroju. Burmistrz Witek zaprezentował wizualizację

Nowe mieszkania w Połczynie Zdroju. Burmistrz Witek zaprezentował wizualizację

przez admin1

Dwa bloki i aż 64 mieszkania powstaną przy ulicy Strażackiej w Połczynie Zdroju. Ich powierzchnia to 30, 41, 45, 68 i 79 metrów kwadratowych. W tym pięknym słonecznym miejscu powstanie także plac zabaw. W czwartek 6 kwietnia 2023 r. sfinalizowano umowę z deweloperem w tej sprawie. Prace rozpoczną się po uzyskaniu pozwolenia na budowę.

Obiekt będzie nowoczesny, estetyczny i funkcjonalny. Każde mieszkanie ma mieć przyporządkowane miejsca parkingowe, zaś połowa z nich będzie pod ziemią. Do parkingów dojadą także windy, którymi można będzie komfortowo wjechać już z garażu na każde piętro. Do dyspozycji mieszkańców będą także balkony.

– W mieście nowe mieszkania nie powstały od trzech dekad (z wyjątkiem kamienicy przy Placu Wolności). Od początku kadencji twierdzę, że warunkiem rozwoju miasta jest powstawanie nowych mieszkań – podkreśla Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek. – Dlatego szukaliśmy różnych możliwości w tym kierunku. Z perspektywy czasu, najtrudniejsze okazało się znalezienie inwestora gotowego wyłożyć pieniądze na inwestycję w naszej gminie. Ostatnie lata po prostu nie były sprzyjające dla tego rodzaju działań. Chodzi o dwuletnią pandemię, wysoką inflację i załamanie rynku kredytów, wzrost realnych kosztów życia, kryzys migracyjny, wojnę w Ukrainie i jej konsekwencje. Mimo to nie ustawaliśmy w wysiłkach. I teraz mamy konkretny efekt.

Gmina prowadziła swoją politykę mieszkaniową na kilku płaszczyznach. Już na samym początku kadencji uruchomiono akcję Mieszkanie „za grosze”. Dzięki niej aż 181 połczyńskich rodzin stało się właścicielami mieszkań.

Kolejną akcją była „Tania działka dla Połczyniaka”. W dobie horrendalnych cen gruntu w całej Polsce, akcja stworzyła szanse na znaczne obniżenie kosztów budowy wymarzonego domu. Efekty widać w szczególności na rozwijającym się osiedlu przy ul. Powstańców Warszawskich, gdzie rosną kolejne nowe domy. Wkrótce powstać ma tam chodnik znacznie ułatwiający życie nowym mieszkańcom.

Dla osób zainteresowanych najmem skierowana jest Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa. To inicjatywa rządowa, do której przystąpiła gmina Połczyn-Zdrój, wraz z 18 innymi samorządami. Ze względu na dużą skalę przedsięwzięcia, nadal trwają prace dokumentacyjne. W ich efekcie powstać mają mieszkania dla osób mających zdolność czynszową, ale nie mających zdolności kredytowej. Połczyn-Zdrój jest pierwszą gminą w województwie zachodniopomorskim, która sięgnęła po wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na ten cel. Postępy prac spółki można śledzić na jej stronie internetowej: https://www.simzachodniopomorskie.pl/

Kolejny krok to znalezienie dewelopera. Inwestorów poszukiwano m.in. przez promocję prasową, rozmowy, bannery i stronę internetową „Invest in Polczyn”.

Po znalezieniu inwestora skłonnego wybudować nowoczesne mieszkania gmina zaproponowała działkę na ten cel. W czwartek działka została sprzedana, zaś dodatkowe warunki jakie postawiła gmina deweloperowi to wybudowanie placu zabaw oraz utworzenie oddalonego od bloku wybiegu dla czworonożnych pupili.

– Obejmując urząd Burmistrza miałem świadomość, że w gminie panuje zła sytuacja mieszkaniowa – dodaje Sebastian Witek. – Teraz to się będzie zmieniać. Nowoczesne, wygodne mieszkania pozwolą myśleć młodym rodzinom o przyszłości w Połczynie-Zdroju. Nie jest też wykluczone, że powstaną kolejne. Co bardzo cieszy, budowy podjął się przedsiębiorca z naszej gminy, Pan Piotr Cywiński.

Perspektywy na uzyskanie kredytu są obiecujące, a jedną z nich jest program Pierwsze Mieszkanie, oferujący możliwości taniego kredytowania zakupu nieruchomości mieszkaniowych.

W celu omówienia szczegółów i zasięgnięcia informacji prosimy o kontakt bezpośrednio z deweloperem, pod adresem internetowym: Biuro sprzedaży: +48 787 019 887

You may also like

Pomorze Zachodnie – portal Informacyjny

LokalnyReporter.pl

Strona wykonana i administrowana przez:
Golden-Media.pl