Strona główna Powiat DrawskiCzaplinek CZAPLINEK: Nowa jakość piłkarska w Czaplinku

CZAPLINEK: Nowa jakość piłkarska w Czaplinku

przez admin1

W sobotę 17 lutego 2024 r. drużyna Fap Carlo Acutis trenera Marcina Stefanika rocznik 2012 wzięła udział w prestiżowym Turnieju o Puchar Burmistrza Miastko Cup. W Turnieju pod patronatem PZPN udział wzięły topowe drużyny Pomorskiego ZPN na czele z Kadrą Województwa U12 Pomorskiego ZPN.

Nasi chłopcy rywalizowali tam na wyrównanym poziomie z takimi drużynami jak: zwycięzcą ostatniej edycji Gdańskiego GLH Turnieju piłki halowej 2024- Energa Gryf Słupsk czy Kadra U12 POM ZPN ( zawodnicy Lechii Gdańsk, Bałtyku Gdynia), Kaszubia Studzienice, U2 Bytów, MKS Start Miastko, KS Gryf Słupsk, MKS Sława Sławno.

Po ciężkiej sportowej rywalizacji i dobrej grze w grupie zagraliśmy o wejście do półfinału z zespołem MKS Sława Sławno, który tydzień wcześniej wygrał Ogólnopolski Turniej Sławunia Cup pod patronatem Prezesa ZZPN Pana Macieja Mateńko. Po bardzo wyrównanym meczu i przy naszym prowadzeniu 2:0 już w 4 minucie spotkania o awansie zadecydowało sportowe szczęście, które tego dnia dopisało przeciwnikowi i w konsekwencji mecz zakończył się wynikiem 4:3 na naszą niekorzyść.

Chłopcy schodząc z boiska otrzymali gromkie brawa na stojąco od licznie zebranej publiczności. Natomiast drużyna Energa Gryf Słupsk ( Mistrz GLH 2024 ) uplasowała się za nami, remisując z nami po ciężkiej sportowej walce 2:2, co świadczy jedynie o dobrze obranym kierunku szkolenia naszej Akademii Fap Carlo Acutis.

Nie bez uwagi pozostaje również fakt, że to dzięki sportowemu duchowi, determinacji oraz woli walki naszych piłkarzy, nasza młoda Akademia Fap Carlo Acutis została zauważona oraz pozytywnie przyjęta przez drużyny na Pomorzu. Świadczą o tym zaproszenia na kolejne top turnieje o nie mniejszym prestiżu i poziomie. Zgodnie z polityką naszego klubu, tak przez ustawiczne szkolenie jak również rywalizację z topowymi klubami Województw w całej Polsce, chcemy rozwijać umiejętności naszych adeptów i promować nasz region na arenie Ogólnopolskiej.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do wstąpienia w szeregi naszego klubu gdzie gwarantujemy profesjonalny rozwój, opiekę fizjoterapeutyczną, dodatkowe indywidualne treningi, spotkania mentalne, z dietetykiem, a nawet gimnastykę, zgrupowania, obozy szkoleniowe jak i dobrą zabawę i zdrową sportową atmosferę. 

Wyrażamy wdzięczność Burmistrzowi Czaplinka i Kierownikowi Referatu Sportu i Rekreacji za możliwość korzystania z Hali Widowiskowo Sportowej, gdzie nasi chłopcy trenują każdego dnia tygodnia w okresie zimowym. 

Skład Drużyny:

1- Maciej Nowak

2- Krzysztof Drozd

3- Alan Gąsienica

4- Gabriel Stefanik

5- Jan Kaniewski

6- Filip Radomiński

7- Wiktor Oleszkiewicz

8- Stanisław Kaniewski

Trener – Marcin Stefanik

Autor: Marcin Stefanik 

You may also like

Pomorze Zachodnie – portal Informacyjny

LokalnyReporter.pl

Strona wykonana i administrowana przez:
Golden-Media.pl