Strona główna Wydarzenia Kolejne sukcesy w klubie MKS JUNIOR ZŁOCIENEIC

Kolejne sukcesy w klubie MKS JUNIOR ZŁOCIENEIC

przez admin1

MKS “Junior” Złocieniec się nie zatrzymuje. W minioną środę siedmioro zawodników wystartowało w Mistrzostwach Województwa U16, które odbyły się w Goleniowie.

Z zawodów udało się przywieźć pięć medali!

Dwukrotnie na podium zameldował się Oskar Omiliańczyk. Otworzył on worek z medalami w konkursie skoku w dal, gdzie udało mu się skoczyć na brąz. Później taki sam kolor “blachy” zdobył w biegu na 100 metrów. Walka była naprawdę ostra, a medal Oskarowi udało się wywalczyć “na kratach” – czwartego zawodnika pokonał tylko o 0,01 sekundy!

Dwa krążki udało się dołożyć w dysku. Srebro zdobył rozkręcający się ze startu na start Sebastian Frydrych, a tuż za nim zameldował się Stanisław Krochmal, który zadebiutował w tej konkurencji.

Dziewczyny lubią brąz i taki kolor medalu udało się wywalczyć Lenie Waloryszak, która z życiowym rezultatem zakończyła konkurs pchnięcia kulą.

Gratulujemy!

Warto zaznaczyć, że sezon w lekkiej atletyce trwa niemal CAŁY ROK, a najważniejsze starty dopiero przed złocienieckimi lekkoatletami.