Przed godziną 14:00 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu w budynku położonym przy ulicy Sadowej w Drawsku Pomorskim. Na miejsce niezwłocznie udały się trzy zastępy strażaków z JRG PSP w Drawsku Pomorskim, zastęp strażaków z Oleszna oraz patrol Policji.
Wedlug informacji przekazanych przez dyspozytora JRG PSP w Drawsku Pomorskim w jednym z mieszkań doszło do pożaru ozdób świątecznych. Strażacy po wejściu do mieszkania ugasili pożar. Nie było konieczności ewakuacji mieszkańców w okolicznych mieszkań.
Po zakończeniu akcji oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Drawsku Pomorskim kpt. Michał Walkiewicz poinformował naszą redakcję, że pierwszymi osobami, które zauważyły pożar byli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Drawsko Pomorskim, którzy mieszkają w pobliżu. Dzięki nim nie tylko służby zostały szybko powiadomione, ale również strażak, asp. sztab. Mariusz Dębowski we własnym zakresie rozpoczął działania gaśnicze w tym mieszkaniu jeszcze przed przyjazdem służb – informuje kpt. Walkiewicz.