Strona główna Powiat DrawskiCzaplinek Turniej III ligi kobiet w Czaplinku – relacja

Turniej III ligi kobiet w Czaplinku – relacja

przez admin

W sobotę 30 stycznia na hali widowiskowo-sportowej w Czaplinku został rozegrany turniej III ligi kobiet w siatkówce. Wzięły w nim udział 4 drużyny: gospodarz – KPS Czaplinek, UKS OPP Powiat Kołobrzeski, MKS Koszalin, SMS Police. Zespoły te zagrały między sobą łącznie 4 mecze, które odbywały się równoległe na dwóch boiskach.

W pierwszym spotkaniu KPS Czaplinek zmierzył się z UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Pierwszy set toczy się pod dyktando drużyny kołobrzeskiej, która wygrywa go pewnie 25:20. W kolejnym secie zespół z Kołobrzegu szybko osiąga bezpieczną przewagę 3-4-punktową prowadząc w połowie partii 17:13. Wtedy następuje zryw naszej drużyny i doprowadzamy do remisu 20:20. W końcówce obejmujemy prowadzenie i mamy piłkę setową. Niestety nie wykorzystujemy akcji na skończenie seta i po emocjonującej końcówce przegrywamy go 26:28. W trzeciej partii zespół kołobrzeski kontroluje grę utrzymując bezpieczny bufor punktowy, wygrywa tą część meczu 25:22 i całe spotkanie 3:0.

KPS Czaplinek – UKS OPP Powiat Kołobrzeski 0:3 (20:25, 26:28, 22:25)

W drugim spotkaniu KPS Czaplinek mierzył się z zespołem SMS Police. Od samego początku spotkanie toczy się pod dyktando drużyny z Polic, która prowadzi 4-5 punktami. Przy stanie 18:14 dla drużyny SMS-u następuje kolejny w tym dniu zryw naszej drużyny i doprowadzamy do remisu 19:19. Po emocjonującej końcówce pierwszego seta i błędzie rywalek w ostatniej akcji tej partii zwyciężamy 26:24 i obejmujemy prowadzenie w meczu. W kolejnym secie zespół z Polic osiąga bezpieczną przewagę, nie oddaje prowadzenia i wygrywa tą partię 25:22. Trzecia partia zaczyna się wyśmienicie dla naszej drużyny, gdyż szybko obejmujemy prowadzenie 6:0. Drużyna przeciwna nie może się przeciwstawić świetnej grze KPS, która stopniowa zwiększa przewagę. W końcówce seta wygrywamy 20:11 i w najmniej oczekiwanym momencie nasza drużyna zaczyna popełniać błędy, co napędza drużynę przeciwną, które seryjnie zdobywa punkty, odrabia straty i nasza przewaga topnieje do 3 punktów. Przy stanie 23:20 dla naszego zespołu trenerzy biorą czas, aby uspokoić sytuację. Ta przerwa nam pomaga, wygrywamy seta 25:22 i prowadzimy w meczu 2:1. W czwartej partii kontrolujemy grę, utrzymujemy bezpieczny bufor punktowy nad rywalem, wygrywamy tą część meczu 25:20 i całe spotkanie 3:1.

KPS Czaplinek – SMS Police 3:1 (26:24, 22:25, 25:22, 25:20)

Wyniki pozostałych meczy turnieju III ligi na hali w Czaplinku przedstawiają się następująco:

MKS Koszalin – SMS Police 3:0 (25:22, 25:19, 25:16),

MKS Koszalin – UKS OPP Powiat Kołobrzeski 3:2 (22:25, 28:26, 25:22, 19:25, 17:15).

Gratulujemy naszym dziewczynom osiągniętych wyników w tym turnieju, które swoją grą pokazały ambicję, charakter, zaangażowanie, wolę walki do samego końca ! Dziękujemy za dostarczone emocje zawodniczkom. Zapraszamy do obejrzenia całej fotorelacji z tego wydarzenia autorstwa Kamila Juszczaka oraz zapisu transmisji ze spotkań naszej drużyny, które można znaleźć na profilu KPS Czaplinek na portalu społecznościowym Facebook pod adresem https://www.facebook.com/kpsczaplinek. Kolejny turniej III ligi rozegramy za 2 tygodnie w Koszalinie.

Łukasz Smoleński, KPS Czaplinek

Może Cię rownież zainteresować

Pomorze Zachodnie – portal Informacyjny

LokalnyReporter.pl