Strona główna Powiat ŚwidwińskiPołczyn Zdrój Stanisław Wziątek obejmie stanowisko wiceministra Obrony Narodowej

Stanisław Wziątek obejmie stanowisko wiceministra Obrony Narodowej

przez admin1

Według informacji, które od kilku dni pojawią się w portalach informacyjnych Stanisław Wziątek, samorządowiec z Połczyna Zdroju zostanie powołany na stanowisko Wiceministra Obrony Narodowej. Do tej pory Stanisław Wziątek pełnił funkcję Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Do sprawy odniósł się Stanisław Witek – Burmistrz Połczyna Zdroju

ławomir Nitras Ministrem Sportu i Turystyki, Stanisław Wziątek Wiceministrem Obrony Narodowej. Obaj panowie to doświadczeni politycy urodzeni i wychowani w Połczynie-Zdroju. Właśnie zaczynają pracę na szczeblu krajowym.

– Podobnej sytuacji nie było jeszcze nigdy w historii naszej gminy. Zrobimy wszystko, aby dzięki tym sprzyjającym okolicznościom nasze miasto i gmina skorzystały gospodarczo – deklaruje Sebastian Witek, Burmistrz Połczyna-Zdroju. – To doskonale się składa, bo jest spójne z moją wizją rozwoju gminy.

W gminie nigdy nie będzie większego przemysłu dającego miejsca pracy, ponieważ Połczyn-Zdrój jest specyficzną gminą uzdrowiskową. Burmistrz nie składa jednak broni.

– W najbliższych latach, o ile wyborcy pozwolą, chciałbym między innymi uczynić z Połczyna-Zdroju znane zagłębie sportowe. Mamy wszelkie warunki naturalne w Szwajcarii Połczyńskiej, aby tak było, w dodatku przez cały rok. W tej chwili gros obozów sportowych odbywa się nad morzem. Przyjeżdzających tam odstraszają jednak ceny, tłok i brak możliwości regeneracji po zajęciach dla zawodników. U nas jest dużo taniej, a poziom usług noclegowych, cateringowych i zabiegowych jest wystarczający, by zapewnić wszystko co trzeba na miejscu. Jako społeczność mamy też liczne osiągnięcia sportowe, w tym na poziomie ogólnopolskim. Zawdzięczamy to świetnej kadrze szkoleniowej. Musimy jednak nadal rozwijać infrastrukturę, by dogonić najlepszych. Tu właśnie będę liczył na wsparcie Pana Sławomir Nitras.

Kolejnym elementem, z którego gmina dotąd nie korzystała, jest bliskość dużych jednostek wojskowych, jak na przykład Poligonu Drawskiego, czy wojsk lotniczych w Świdwinie. Właśnie rozpoczyna się przebudowa lotniska warta ponad ćwierć miliarda złotych. Inwestycja to etap przystosowywania bazy do przyjęcia wielozadaniowych myśliwców piątej generacji F-35, które pojawią się na wyposażeniu naszej armii.

– W tej inwestycji ważny jest fakt, że rozbudowie ulegnie nie tylko infrastruktura. Wraz z nią potrzebni są ludzie, a dla nich mieszkania. I nie mówimy tu o dziesiątkach, ale o setkach – podkreśla Sebastian Witek. – A przecież nikt nie lubi mieszkać w pracy. Dlatego będę zabiegał, aby te mieszkania powstały w Połczynie-Zdroju. Droga do Świdwina już jest w remoncie, więc wygodny i szybki dojazd będzie zapewniony. Korzyści? Wszędzie tam, gdzie powstają duże skupiska żołnierzy, korzysta lokalna gospodarka. To przecież spora siła nabywcza. Będziemy także w stanie wyjść do nich z ofertą zajęć kulturalnych, sportowych i rekreacyjno-turystycznych, które przygotują nasze jednostki organizacyjne. Gminne szkoły i przedszkola są otwarte na nowe nabory, dla nikogo nie zabraknie miejsca. Od chwili rozpoczęcia budowy zyskują lokalni przedsiębiorcy i wykonawcy, a potem sklepy i usługodawcy. I do tego projektu będę namawiał Ministra Stanisław Wziątek. Odbyłem już zresztą pierwszą sygnalną rozmowę w tej sprawie. Obu Panom składam szczere gratulacje i zapraszam do rozmów o rozwoju Połczyna-Zdroju – podkreśla Burmistrz Połczyna-Zdroju.

You may also like

Pomorze Zachodnie – portal Informacyjny

LokalnyReporter.pl

Strona wykonana i administrowana przez:
Golden-Media.pl